organik bebek tarhanası

Organik Bebek Tarhanası

Organik bebek tarhanası içinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde anne sütüne yakın ek gıdalardandır

Tarhana, yörelere göre değişsede genellikle içerisinde yoğurt, un, nane, kırmızı biber, yeşil biber ve soğan gibi malzemeleri bulundurur.Mayalanması ve kabarması için yaklaşık 7 gün bekletilir. Eğer tarhana daha uzun bekletilirse ekşi, daha az bekletilirse tatlı tarhana elde oluşur.

Organik bebek tarhanası için Akdeniz Üni. Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reha Artan, anne sütüne en yakın ek gıda bilgisini vermektedir.

Bebekler Ne Zaman Tarhana Yiyebilir?

Uzmanlara göre tarhana çorbasına en erken 4 aylık, en geç ise 6 aylıkken başlanması gerekmektedir.

Organik Bebek Tarhanası Faydaları Nelerdir?

Anne sütü ile birlikte ek gıdaya başlayan bebekleriniz için en önemli unsur aldıkları besinlerin,bağışıklık sistemlerine katkı sağlamasıdır. Organik bebek tarhanası, içerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde ek gıdalar içinde en iyi seçeneklerden biri olarak yerini alıyor. Organik bebek tarhanası ile yapılan çorbanın bebeğinizin bağışıklık sistemine katkı sağlamasının yanı sıra grip ve soğuk algınlığına karşı oldukça etkilidir. İçeriğinde ana madde olan yoğurt sayesinde bebek tarhanası sindirim düzenleyicidir. İçerisinde bulundurduğu zengin kalsiyum içeriği sayesinde kemik gelişiminde de önemli bir rol oynamaktadır.

Tarhana Çorbası Nasıl Yapılır ?

Tarhana çorbası nasıl yapılır bilmiyorsanız başlığa tıklayarak tarhana nasıl yapılır? adlı blog yazımıza gidebilirsiniz.

Bize yorum yapın